Centrum

Rådmansgatan 4

Modern 2:a med stor balkong och uteplats!

Till salu

Modern 2:a med stor balkong och uteplats!

Välkomna till denna nyproducerade tvåa med moderna och stilrena ytor! Via den privata uteplatsen nås entrén till lägenheten som har lyxen att ha både uteplats och balkong i två olika väderstreck.
Uteplatsen ligger lugnt och avskilt mot den rofyllda innergården, perfekt för avkoppling eller en frukost i morgonljuset. Balkongen, med sin fantastiska utsikt över Teaterparkens grönska, bjuder på en fin och pulserande vy.

Denna fina genomgående 2:a är inredd med smakfull design och smarta lösningar som skapar en trivsam och funktionell boendemiljö. Här bor ni med stadens puls precis utanför dörren – nära till restauranger, caféer, butiker och kollektivtrafik, samtidigt som ni har tillgång till lugnet i er egen oas.

Hjärtligt välkomna på visning!

Visa mer
Rådmansgatan 4 Rådmansgatan 4 [email protected] Svenska Mäklarhuset

SNABBFAKTA

  • Eller högstbjudande: 1 650 000 SEK
  • Boarea: 53 kvm Föreningens information
  • Antal rum: 2 rum
  • Våning: 1 av 5, hiss finns
  • Avgift: 4 546 kr. I månadsavgiften ingår kallvatten och värme
  • Förening: Brf Teaterterrassen
  • Byggnadsår: 2024
  • Område: Centrum, Landskrona
Eller högstbjudande

1 650 000 SEK

Visningar

23 Apr 16:30 - 17:00
Välkomna att boka tid via hemsidan!
Ansvarig mäklare

Louise Tygård

Reg. fastighetsmäklare

Välkommen till Rådmansgatan 4

  • Balkong
  • Uteplats
  • Modern
  • Centralt

Interiör

Via sin egen uteplats välkomnas man till denna fina genomgående lägenhet. Uteplatsen är belägen ut mot föreningens lugna innergård och kan inredas trivsamt med utemöbler och växter.
Hallen välkomnar med avhägningsmöjigheter samt ett rymligt förråd som ger plats åt mycket förvaring.

I direkt anslutning till hall finns lägenheten sovrum vilket är beläget ut mot den lugna innergården och uteplatsen. I sovrummet finns utrymme för dubbelsäng samt extra plats att inreda eller för mer förvaring. Även här finns skjutdörrsgarderober för kläder.

Vidare in i lägenheten nås badrummet vilket har smakfullt beige klinker på golv samt liggande vitt kakel på väggar, Badrummet är inrett med dusch med rundande duschväggar, handukstork, wc, vask med tillhörande kommod med eluttag i låda samt spegelskåp med belysning ovanför. Det finns även tvättmaskin och torktumlare från Siemens med ljus bänkskiva i laminat ovanpå och vägghängt skåp ovanför samt spotlights i tak.

Vardagsrum och kök har en gemensam fin yta och bjuder på ett fantastiskt ljusinsläpp från fönsterna som vetter ut mot teaterparken. Ytan kan inredas trivsamt med soffa och matbord. Från vardagsrummet nås den stora härliga balkongen i söderläge. Balkongens yta går att möblera med matbord och/eller loungemöbler samt har en fantastisk vy över teaterparken.

Köket är stilrent vitt från Marbodal med rostfria handtag till de vita luckorna samt en ljus bänkskiva i laminat tillsammans med matt vitt stänkskydd och LED-spotlights under väggskåp.
Det är även försett med induktionshäll, integrerad ugn och micro i svart och rostfri ton, integrerad diskmaskin samt rostfri kyl och frys. Alla vitvaror är från Siemens.

Lägenheten är stilren och modern med vita väggar samt parkett på golv genomgående i hela lägenheten.

Välkomna till Teaterterrassen!

Visa mer

Övriga bilder

E-styling. Bilden är ett fotomontage
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
E-styling. Bilden är ett fotomontage
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4

Planlösning

Rådmansgatan 4

ALLMÄNT

BOENDEFORM
Lägenhet
UPPLÅTELSEFORM
Bostadsrätt
Lägenhetsnummer
2 113
Månadsavgift
4 546 kr, I månadsavgiften ingår kallvatten och värme
Antal rum
2 rum varav 1 sovrum
Boarea
53 m² Föreningens information
Våning
1 av 5, hiss finns
Andel i förening
0,73205 %
Andel av årsavgift
0,97901 %
Nettoskuldsättning
Andelstal av årsavgift har inte kunnat inhämtas från föreningen. Därför kan inte uppgiften anges i objektsbeskrivningen.

Föreningen

Namn
Brf Teaterterrassen
ORGANISATIONSFORM/TYP
Bostadsrätt
Antal lägenheter
88 lägenheter, 4 lokaler
Äger föreningen marken
Ja
Äkta/Oäkta förening
Äkta
Överlåtelseavgift
1 470 kr
Pantsättningsavgift
588 kr
Allmänt om föreningen
Nybyggda Teaterterrassen är Landskronas högsta hus och redan ett känt landmärke i Landskrona. Ta chansen och skapa er egen oas mitt i centrum högt ovanför stadens liv och puls på detta förstaklassiska läge med teaterparken som närmsta granne.
Information om månadsavgiften
I månadsavgiften ingår kallvatten och värme
Föreningen har individuell mätning av el och varmvatten och den faktiska förbrukningen debiteras lägenhetsinnehavaren.
Tv och Bredband
Fiber
Gårdsplats
Innergården har uteplatser, planteringar samt cykelställ och är belägen ovanför garaget.
Gemensamma utrymmen
Föreningen har en gemensam takterrass på våning 11 med fantastisk utsikt över staden, Öresund och bort mot Danmark som kan nyttjas av föreningens medlemmar.

Det finns även miljörum, cykelrum och barnvagns- och rullstolsrum.
Parkering
I garaget finns parkeringsplatser samt även för elbil. Det finns även bil- och cykelpool för den som bara behöver ha tillgång till bil eller cykel ibland.
Separat kö till garaget.

dokument

BYGGNADSFAKTA

Byggnadstyp
Flerfamiljshus
BYGGNADSÅR
2024
Uppvärmning
Fjärrvärme
Hiss
Ja

Ekonomi

Eller högstbjudande
1 650 000 kr
Pantsatt
Nej

DRIFT

El
4 800 kr/år
vatten
3 600 kr/år
DRIFTKOSTNAD TOTAL
8 400 kr/år
DRIFTKOSTNADEN AVSER
2 personer
Nätbolag
Fiber

Allmänt om området

Landskronas arkitektoniskt vackra stadskärna erbjuder många kulturella upplevelser med museum, teater och konsthall. Stadslivet är rikt med restauranger, shopping och fina platser som Citadellet och Kaptensgårdens skulpturpark.

Här bor du granne med havet mitt i den expansiva Öresundsregionen. Staden gör långsiktiga satsningar på skola och skapar en attraktiv miljö för kreativa entreprenörer, näringar och företag som vill växa.

Från Landskrona är det nära till allt och till tågstationen kan man ta en av stadens karakteristiska trådbussar. Med tåget är man på bara 13 min i Helsingborg, 16 min i Lund och 28 min i Malmö. Närheten till E20 och E6 gör också bilpendling smidig. Dessutom ligger det tre flygplatser på mindre än en timmes resväg från Landskrona.

VAD ÄR DIN BOSTAD VÄRD?

Louise Tygård

"Jag hjälper dig gärna med en kostnadsfri värdering."

Louise Tygård

Reg. fastighetsmäklare

VAD ÄR DIN BOSTAD VÄRD?

Jag hjälper dig gärna med en kostnadsfri värdering.

Bolånekalkyl

Hitta bostaden

Kunderna har sagt sitt
SVENSKA MÄKLARHUSET
ÄR DEN KEDJA SOM HAR
MEST NÖJDA KUNDER.

Enligt SKI - Svenskt Kvalitetsindex, där 1520 kunder i Sverige har tillfrågats om sin senaste bostadsaffär, är SMH - Svenska Mäklarhuset den mäklarkedja som placerar sig allra högst. Vill du också bli nöjd?

Kontakta oss idag oavsett som du ska sälja din bostad eller köpa en ny.

Till kontaktformuläret

Vi tar hjälp av cookies för att tillhandahålla våra tjänster. Genom att använda denna webbplats godkänner du att vi använder cookies.

E-styling. Bilden är ett fotomontage

E-styling. Bilden är ett fotomontage

Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
E-styling. Bilden är ett fotomontage

E-styling. Bilden är ett fotomontage

Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4
Rådmansgatan 4