Haga

Långströmsgatan 38D

BUDGIVNING PÅGÅR

Välkommen till Långströmsgatan 38D och denna rymliga trea som erbjuder ett bekvämt och modernt boende i ett populärt område i Göteborg. Här möts du av en välplanerad lägenhet med ljusa ytskikt och ett härligt ljusinsläpp som skapar en trivsam atmosfär. Med generösa ytor, smart planlösning och en balkong i härligt läg är detta ett hem som passar både familjer och par.

När du kliver in i lägenheten välkomnas du av en rymlig hall med gott om plats för avhängning och förvaring. Vardagsrummet är stort och ljust med gott om plats för en bekväm soffgrupp och matsalsmöbler. Här finns utrymme för både avkoppling och sociala stunder. Från vardagsrummet har du dessutom utgång till balkongen, är du kan njuta av en kopp kaffe eller bara koppla av.

Köket är modernt och smakfullt inrett med gott om arbetsytor och förvaringsmöjligheter. Här finns allt du behöver för att laga både vardagsmiddagar och festmåltider. Intill köket finns en matplats som är perfekt för familjemiddagar och trevliga kvällar med vänner.

Lägenheten erbjuder två sovrum. . Huvudsovrummet har gott om plats för säng, förvaringsmöbler och annan inredning medan det andra sovrummet passar utmärkt som barnrum, gästrum eller arbetsrum beroende på dina behov.

Det fräscha, helkaklade badrummet är utrustat med dusch, wc, handfat, spegelskåp, tvättmaskin, torktumlare samt flertalet förvaringsskåp.

Långströmsgatan ligger i ett lugnt och trivsamt område med närhet till allt du behöver. Här finns matbutiker, skolor och förskolor inom gångavstånd samt goda kommunikationer som enkelt tar dig in till Göteborgs centrum. Området erbjuder också grönområden och promenadstråk för den som vill njuta av natur och avkoppling.

Denna trea på Långströmsgatan 38D är ett hem som kombinerar stil och funktionalitet med ett utmärkt läge. Välkommen på visning – kanske är detta ditt nya drömboende!

Visa mer
Långströmsgatan 38D Långströmsgatan 38D [email protected] Svenska Mäklarhuset

SNABBFAKTA

  • Pris: 2 495 000 SEK
  • Boarea: 70 kvm
  • Antal rum: 3 rum
  • Våning: 1 av 5, hiss finns
  • Avgift: 4 888 kr. I månadsavgiften ingår värme, kallvatten och Telia Triple Play (TV, Internet och telefoni) Varmvatten och elförbrukning tillkommer.
  • Förening: BRF Triliten
  • Byggnadsår: 2019
  • Område: Haga, Göteborg
Högsta BUD

2 300 000 SEK

På webbplatsen redovisas normalt alla inkomna bud. Undantagsvis kan det förekomma att säljaren beslutar att ett visst bud inte ska redovisas på webbplatsen. Du kan alltid vända dig till mäklaren för att få information om samtliga bud. Samtliga bud noteras också i den budgivningslista som mäklaren enligt lag ska upprätta och överlämna till köpare och säljare.

Visa mer

Visningar

Intresserad av visning? Vänligen kontakta mäklaren.

Intresseanmälan
Ansvarig mäklare

Jimmy Thoren

Reg. fastighetsmäklare

Välkommen till Långströmsgatan 38D

Övriga bilder

Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D

Planlösning

Långströmsgatan 38D

ALLMÄNT

BOENDEFORM
Lägenhet
UPPLÅTELSEFORM
Bostadsrätt
Lägenhetsnummer
31 105
Månadsavgift
4 888 kr, I månadsavgiften ingår värme, kallvatten och Telia Triple Play (TV, Internet och telefoni) Varmvatten och elförbrukning tillkommer.
Antal rum
3 rum varav 2 sovrum
Boarea
70 m²
Våning
1 av 5, hiss finns
Andel i förening
1,0989 %
Andel av årsavgift
1,0989 %
Nettoskuldsättning
786 524 kr

Föreningen

Namn
BRF Triliten
ORGANISATIONSFORM/TYP
Bostadsrätt
Antal lägenheter
102 lägenheter
Äger föreningen marken
Ja
Allmänt om föreningen
Byggår: 2019
Värme: Bergvärme som distribueras via radiatorer.
Ventilation: Mekaniska frånluftssystem
Föreningen äger marken.
Information om månadsavgiften
I månadsavgiften ingår värme, kallvatten och Telia Triple Play.Varmvatten och elförbrukning tillkommer.
Gemensamma utrymmen
Gemensam gård med grillplats, lekplats och utegym. Det finns även både cykelförråd och cykelställ på fastigheten.
Till varje bostad hör ett förråd.
Parkering
Föreningen förfogar över 34 st parkeringsplatser och 26 st garageplatser. Det finns även en bilpool som medlemmarna har tillgång till via MoveAbout.
FÖRENINGENS RENOVERINGAR
Föreningen har i dagsläget ingen underhållsplan. Vänligen se föreningens årsredovisning för mer detaljerad information.

dokument

BYGGNADSFAKTA

Byggnadstyp
Flerfamiljshus
BYGGNADSÅR
2019
Hiss
Ja

Ekonomi

Utgångspris
2 495 000 kr
Pantsatt
Nej

DRIFT

Energideklaration
Utförd

VAD ÄR DIN BOSTAD VÄRD?

Jimmy Thoren

"Jag hjälper dig gärna med en kostnadsfri värdering."

Jimmy Thoren

Reg. fastighetsmäklare

VAD ÄR DIN BOSTAD VÄRD?

Jag hjälper dig gärna med en kostnadsfri värdering.

Bolånekalkyl

Hitta bostaden

Kunderna har sagt sitt
SVENSKA MÄKLARHUSET
ÄR DEN KEDJA SOM HAR
MEST NÖJDA KUNDER.

Enligt SKI - Svenskt Kvalitetsindex, där 1520 kunder i Sverige har tillfrågats om sin senaste bostadsaffär, är SMH - Svenska Mäklarhuset den mäklarkedja som placerar sig allra högst. Vill du också bli nöjd?

Kontakta oss idag oavsett som du ska sälja din bostad eller köpa en ny.

Till kontaktformuläret

Vi tar hjälp av cookies för att tillhandahålla våra tjänster. Genom att använda denna webbplats godkänner du att vi använder cookies.

Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38D
Långströmsgatan 38 copy

Långströmsgatan 38 copy