Manao Villa 36
Villa med takterrass och havsutsiktSNABBFAKTA
- Pris: 8 500 000 THB
- Antal rum: 5 rum varav 3 sovrum
- Boarea: 120 kvm
- Byggnadsår: 2023
- Område: Klong Khong / Manao
8 500 000 THB
Magnus Warrén
SMH Estate Thailand/Kroatien- Telefon: +46707740764
- e-post: magnus.warren@smh.se
- Kontor: Koh Lanta
Välkommen till Manao Villa 36
Stilfull 3-rumsvilla med pool, takterrass och havsutsikt – nära Klong Khong Beach
Letar du efter den perfekta semestervillan på Koh Lanta? Manao Villa 36 kombinerar stil och komfort med tre luftkonditionerade sovrum, privat pool, takterrass med havsutsikt och ett utmärkt läge – bara fem minuters promenad från stranden. Inredningen är genomtänkt, smakfull och håller hög standard – här får du ett boende som verkligen känns som hemma. En av de få villorna på området med större vardagsrum.
Huvudfakta
– 120 kvm smart planerad boyta
– 120 kvm terrass och trädgård
– Privat pool, 18 kvm
– Takterrass med loungehörna och havsutsikt
– Plats för upp till 6 personer
Sovrum
– Sovrum 1: King size-säng (180 cm), 12 kvm, luftkonditionering, direkt access till pool
– Sovrum 2: Dubbelsäng (150 cm), 6 kvm, luftkonditionering
– Sovrum 3: King size-säng (180 cm), loft, 11 kvm, luftkonditionering
Alla sovrum har gott om förvaring och bekväma sängar.
Badrum
– Två badrum med dusch, toalett och handfat
– Tvättmaskin finns
Kök och matplats
Det luftiga köket med högt i tak är fullt utrustat med spis, diskmaskin, mikrovågsugn, kaffemaskin, brödrost, vattenkokare, kyl/frys samt allt du behöver för att laga måltider eller enklare snacks. Matplatsen har skjutdörrar som leder ut till terrassen vid poolen, där du också kan äta ute.
Vardagsrum
Luftkonditionerat vardagsrum med stor, bekväm soffa, soffbord och Smart TV – perfekt för avkoppling efter en dag på stranden. Den smakfulla inredningen skapar en lugn och trivsam atmosfär i hela huset.
Utomhus
En grönskande uteplats omger den privata poolen. På taket finns en stor loungeyta med havsutsikt – perfekt för att njuta av solnedgången. Villan ligger nästan längst in i området, vilket ger ett mer ostört och lugnt läge – perfekt för dig som vill ha avkoppling och stillhet under semestern.
Övriga bilder
Om bostaden
ALLMÄNT
Avstånd
BYGGNADSFAKTA
Ekonomi
dokument
Allmänt om området
Manau Villas är ett nybyggt område beläget vid Klong Khong Beach på Koh Lanta. Här finns totalt 46 villor, alla bara 200 meter från den vackra stranden. Området erbjuder närhet till restauranger och shopping, vilket gör det till en idealisk plats för både avkoppling och bekvämlighet.
Området är mycket välskött och har en duktig management firma som tar hand om uthyrning och skötsel.
VAD ÄR DIN BOSTAD VÄRD?

"Jag hjälper dig gärna med en kostnadsfri värdering."
Magnus Warrén
SMH Estate Thailand/Kroatien