Varmt välkomna till denna välplanerade 3:a om 87 kvadratmeter belägen på populära Gustav III:s Boulevard 63. Lägenheten disponeras över en välkomnade entré, stort kök med plats för matgrupp, vardagsrum med utgång till balkong i söderläge, två rymliga sovrum, klädkammare och fullutrustat badrum.
- Genomgående med fönster i två väderstreck
- Social planlösning
- Burspråk i kök
- Balkong i söderläge
- Två rymliga sovrum
- Klinkergolv i hall
- Klädkammare
- Solid förening
- Närhet till kommunikationer, Mall of Scandinavia och Hagaparken
I attraktiva Frösunda bor du med allt du kan tänka dig i närheten. Livsmedelsbutiker, restauranger, caféer och härliga grönområden i Hagaparken når du på bara en kort promenad. Utöver detta finner du även Brunnsvikens trädgård och Ulriksdals slottspark på behagligt avstånd. Vill du istället strosa omkring med lite mer puls så ligger Mall of Scandinavia en bit bort. Mycket goda kommunikationer med såväl, buss, pendeltåg och tvärbana.
En personlig favorit i området är populära The Winery Hotel med eget bryggeri, takpool och takterrass som blivit nominerad som en av världens bästa takbarer. Varmt välkomna!