Långängsvägen 1
Prisvärd lokal med låg avgift!SNABBFAKTA
- Pris: 450 000 SEK
- Boarea: 31.7 kvm föreningens information
- Antal rum: 1 rum
- Våning: 1 av 1, ej hiss
- Avgift: 1 976 kr. 1581 kr exkl moms
- Förening: BRF Krögaren I Västerås
- Byggnadsår: 2018
- Område: Skälby, Västerås
450 000 SEK
Gabriel Stener
Reg. fastighetsmäklare / Franchisetagare- Telefon: 070-7380115
- e-post: gabriel.stener@smh.se
- Kontor: Västerås
Välkommen till Långängsvägen 1
Prisvärd bostadsrättslokal, perfekt för den egna företagaren eller som förråd till privatpersonen.
Lokalen är byggd 2018 och är belägen vid Långängarna på Skälby, här har du närhet till Erikslund och E18. Lokalen är 31,7 kvadratmeter i markplan med wc, det går även att bygga ett loft för att skapa en matplats och sitthörna. Låg månadsavgift om endast 1581 kr exkl moms. Här finns allt du behöver för att skapa en framgångsrik verksamhet till en låg månadsavgift.
Till lokalen kommer du genom automatisk port med gångdörr. Precis utanför lokalen finns tillhörande parkering.
Goda kommunikationer med både kollektivtrafik och bil gör det enkelt att ta sig till och från lokalen. Dessutom är det nära till Västerås centrum, vilket ger en strategisk fördel.

Övriga bilder

Om bostaden
ALLMÄNT
Föreningen
dokument
BYGGNADSFAKTA
Ekonomi
DRIFT
Allmänt om området
Skälby är ett omtyckt bostadsområde i den västra delen av Västerås. I området finns det elljusspår, fotbollsplaner och trevliga grönområden.
Skälby har karaktären av en småstad och är ett barnvänligt område med säkra trafikleder och
separata cykelbanor. Utbyggnaden av Skälby fortsätter och nya småhus växer upp.
Kommunikation
Avstånd till city ca 5 km
Buss till city ca 20 min
Cykel till city ca 25-30 min
Närservice
Från Skälby är det nära till Bäckby centrum där det finns post, apotek, bank, mataffär, bibliotek m m. I närheten finns det också ett större köpcentra med många olika lågprisbutiker.
VAD ÄR DIN BOSTAD VÄRD?

"Jag hjälper dig gärna med en kostnadsfri värdering."
Gabriel Stener
Reg. fastighetsmäklare / Franchisetagare