Costa del Sol - Takvåning i Las Lagunas i närheten av Fuengirola

SNABBFAKTA
- Antal rum: 4 rum
- Boarea: 176 kvm
- Pris: 445 000 EUR
- Område: Spanien
445 000 EUR
Mia Wäpneborg
Sales- Telefon: +46 70-8286790
- e-post: mia.wapneborg@smh.se
- Kontor: Marbella
Välkommen till Costa del Sol - Takvåning i Las Lagunas i närheten av Fuengirola
Den här fantastiska takvåningen ligger i det lokala trevliga området Las Lagunas i närheten av Fuengirola och erbjuder alla bekvämligheter som behövs.
Man har en egen hiss direkt upp till lägenheten från entréplanet och garaget. När man sedan kliver in i lägenheten så har man det rymliga vardagsrummet direkt till höger, intill så ligger det stora sovrummet som har eget badrum med både dusch och badkar samt stora rymliga garderober, vidare in i lägenheten så finns 2 stycken sovrum bägge med inbyggda garderober, mellan dessa 2 sovrum så ligger ett badrum med dusch. Det stora rymliga köket är fullt utrustat med kvalitativa vitvaror och modernt, här har man även plats för ett matbord, intill köket så finns en tvättstuga med förvaringsmöjligheter.
Från samtliga rum kommer man ut till den stora terrassen som erbjuder gott om plats för utemöbler och att umgås med vänner, terrassen går hela vägen runt lägenheten och erbjuder utsikt i flera väderstreck med sol större delen av dagen, en del av terrassen är täckt antagligen med markiser eller tak för att skapa skugga när solen värmer som mest, till lägenheten hör 2 stycken parkeringar i garage samt en gemensam pool. Till Miramar köpcenter är det bara en kort promenad och till Málagas flygplats kommer man till på 15 minuter med bil. I Las Lagunas finns det små affärer, restauranger, en del bland de bästa längs kusten, och där är en lugn och trivsam atmosfär. Här finns det även en trevlig teater.
BILDER




























VAD ÄR DIN BOSTAD VÄRD?

"Jag hjälper dig gärna med en kostnadsfri värdering."
Mia Wäpneborg
Sales