Segergatan 6D
Populär adress med havsutsikt!SNABBFAKTA
- eller högstbjudande: 2 195 000 kr
- Boarea: 81 kvm föreningens information
- Antal rum: 3 rum
- Våning: 5 av 8, hiss finns
- Avgift: 4 338 kr Inkl. värme, vatten, kabel-tv
- Förening: BRF Kungen
- Byggnadsår: 1969-1971
- Område: Västra Fäladen, Landskrona
2 195 000 kr
Sophie Wennerberg
Reg. fastighetsmäklare- Telefon: 0708-96 08 96
- e-post: sophie.wennerberg@smh.se
- Kontor: Landskrona
Louise Tygård
Reg. fastighetsmäklare- Telefon: 070-323 30 96
- e-post: louise.tygard@smh.se
- Kontor: Landskrona
Välkommen till Segergatan 6D
Högt upp i huset och med havsutsikt så finns denna otroligt ombonade och hemtrevliga lägenhet om tre rum och kök. Bostaden har löpande renoverats och är i väldigt fint skick. Vi erbjuds ett snyggt vitt kök från IKEA med rostfria detaljer. Renoverat badrum och gästtoalett i tidlösa kulörer i samband med stambytet samt genomgående ljusa och fräscha ytskikt i hela bostaden. Den tilltagna balkongen i solsäkert västerläge kan nyttjas året om men är till sin fördel under vår och höst. Flödet från fönsterpartierna i öster och väster är rikligt och oavsett var i bostaden du står har du prunkande vacker utsikt över Landskronas västra och östra delar. Välkomna till ett av Kungens bästa lägen!
ALLMÄNT
Föreningen
2019 + 2%
2020 + 0%
För övrigt är föreningens ekonomi mycket god.
Uppgifterna är inhämtade från berörd förening den 30/3-2020. Spekulanter uppmanas dock att ta kontakt med föreningen angående kontroll av ovanstående uppgifter, planerade renoveringar samt eventuella avgiftsförändringar.
dokument
BYGGNADSFAKTA
Ekonomi
DRIFT
Allmänt om området
Västra Fäladen är ett barnvänligt och mysigt område. Karlslundsparken ligger precis i närheten med lekplats och sin trevliga djurpark. Från Västra Fäladen är det också nära till idrottsplatsen och Karlslundsbadet. Det är promenadavstånd till Exercisfältet och med cykel är man på mindre än 10 minuter vid Borstahusen där man kan njuta av bad och det stora utbudet av restauranger och aktiviteter.
Här på Västra Fäladen hittar man bland annat vårdcentral, apotek, pizzeria, Friskis & Svettis samt Netto. Det finns förskola och skola här och bussförbindelserna till centrum och tågstationen är mycket bra. Med bara åtta minuters restid från Västra Fäladen till Landskrona station och täta avgångar är pendlingsmöjligheterna mycket goda.