Äppelblomsgatan 7
Penthouse med balkong i väster i fina Magasinhusen!SNABBFAKTA
- eller högstbjudande: 3 100 000 kr
- Boarea: 89 kvm föreningens information
- Antal rum: 4 rum
- Våning: 6 av 6, hiss finns
- Avgift: 5 023 kr i månadsavgiften ingår värme, vatten och bostadsrättstillägg
- Förening: Brf Magasinhusen 3
- Byggnadsår: 2019
- Område: Magasinhusen, Landskrona
3 100 000 kr
Malin Strid
Reg. fastighetsmäklare / Franchisetagare- Telefon: 0708-96 22 96
- e-post: malin.strid@smh.se
- Kontor: Landskrona
Välkommen till Äppelblomsgatan 7
Välkommen hem till detta stilfulla och generösa penthouse på våning 6/6 i populära Magasinhusen. Projektet sålde snabbt slut och ni har nu möjligheten att förvärva denna generösa bostad om 89 kvm. Man välkomnas av en hall med väl tilltagna förvaringsmöjligheter, tre sovrum varav två med fransk balkong, badrum med dusch och tvättmöjligheter. Köket är byggt i vinkel med en social och öppen planlösning mot vardagsrummet. Från vardagsrum och kök har man utgång till en otroligt generös balkong med storslagen utsikt i väster. I Magasinhusen bor man i ett stilfullt boende med närhet till vacker natur och goda kommunikationer. Inom kort avstånd finns några av kommunens mest uppskattade skolor och inom kort avstånd finns både Coop samt gym. I området finns dessutom ett stort utbud av aktiviteter bl. a hittar man en av Sveriges bästa golfbanor, utegym, motionsslingor, spa och konsthall. Välkommen hem!
ALLMÄNT
Föreningen
BYGGNADSFAKTA
Ekonomi
Omgivning
Allmänt om området
Allmänt
Stilfulla Magasinhusen, belägna i Norra Borstahusen, bjuder på närhet till det pittoreska fiskeläget Borstahusen där det finns färsk fisk och sköna bad. I denna pittoreska miljö finns ett stort utbud av aktiviteter bl. a hittar man en av Sveriges bästa golfbanor, utegym, motionsslingor, spa och konsthall. Hamnens restauranger står för både god mat och underhållning. Erikstorps Kungsgård serverar mat av hög kvalitet året runt.
Här finns flera förskolor och skolor att välja mellan, både kommunala skolor och friskolor. Inom kort avstånd finns både Coop och gym. Med cykel är man i Landskrona centrum på drygt tio minuter och där finns all service man kan behöva.
Bussen tar ca 10 minuter till tågstationen och ungefär lika lång tid till centrala Landskrona. Med bil är man snabbt ute på motorvägen och når Malmö på under 40 min och Helsingborg på ca 20 minuter. Du kan även ta bussen till Helsingborg och den är inom kort gångavstånd.