Lägenhet till salu på Saladan i Thailand
Thailand

Saladan

Unik lägenhet med gemensam takpool i Saladan!

Till salu

Unik lägenhet med gemensam takpool i Saladan!

Saladan Saladan [email protected] Svenska Mäklarhuset

SNABBFAKTA

  • Antal rum: 1 rum
  • Boarea: 42 kvm
  • Pris: 1 450 000 THB
  • Avgift: 1 500 THB
  • Område: Thailand - Klong Dao

1 450 000 THB

Visningar

Intresserad av visning? Vänligen kontakta mäklaren.

Intresseanmälan
Ansvarig mäklare

Välkommen till Saladan

Nu kan du köpa din lägenhet på våning 3 med hiss i hotellet som ligger inne i Saladan. Lägenheten är utrustad för 4 personer på 42 kvm ink balkong

Den årliga kostnaden ligger på 18 000 THB och där ingår även städ två dagar i veckan, fritt användande av vatten, wifi och yttre skötsel.
Hotellet är också utrustat med eget elverk om strömmen går.
På hotellet ingår tillgång till gym och en takpool på 4e våningen!

I Saladan finns allt du behöver med affärer, restauranger, båtar till öar runt Koh Lanta och det är även nära till stranden!

Leasehold

Övriga bilder

VAD ÄR DIN BOSTAD VÄRD?

Tommy Sundström

"Jag hjälper dig gärna med en kostnadsfri värdering."

Tommy Sundström

Mäklare/Säljare

VAD ÄR DIN BOSTAD VÄRD?

Jag hjälper dig gärna med en kostnadsfri värdering.

ALLMÄNT

BOENDEFORM
Lägenhet
Månadsavgift
1 500 THB
Antal rum
1 rum
Boarea
42 m²

dokument

BYGGNADSFAKTA

Hiss
Ja

Ekonomi

Utgångspris
1 450 000 THB

Allmänt om området

Klong Dao ligger på den västra sidan av Koh Lanta och är den mest populära stranden på ön. Stranden är bred och långgrund, perfekt för lek och promenader. Längs med Klong Dao-stranden ligger många små, mysiga restauranger. Närheten till de båda svenska skolorna Sanuk och Lilla svenska skolan gör att många barnfamiljer trivs här.

Längs med huvudvägen finner du det mesta, såsom små affärer, restauranger, resebyråer och massageställen.

På kvällen njuter du av den vackra solnedgången och förutom god mat bjuder restaurangerna ofta på eldshow vid strandkanten.

Läget är akut

Barnen i Ukraina behöver ditt stöd. Ryssland har invaderat Ukraina och hela landet står nu under stor press. Konsekvenserna för civilbefolkningen och framför allt barnen är förödande. Svenska Mäklarhuset har genom SOS Barnbyar under många år aktivt arbetat för en tryggare miljö för barn i Ukraina. Tillsammans kan vi göra större skillnad.

Jag vill stötta barnen

Vi tar hjälp av cookies för att tillhandahålla våra tjänster. Genom att använda denna webbplats godkänner du att vi använder cookies.

Övriga bilder

Klong Dao

Klong Dao