Costa del Sol - Calahonda
SNABBFAKTA
- Antal rum: 3 rum
- Boarea: 85 kvm
- Pris: 249 000 EUR
- Område: Spanien
249 000 EUR
Välkommen till Costa del Sol - Calahonda
Penthouse med 98 m2 terrass i nedre Calahonda 500 meter från stranden
Vi erbjuder dig nu denna fantastiska takvåning två sovrum och två badrum i området Calahonda Royal med gångavstånd till stranden och bara 8 minuters promenad till ett köpcentrum med barer, restauranger och stormarknader.
När du kommer in i lägenheten genom en hall har du först till höger ett stort kök fullt utrustat och utrustat med en serveringsöppning till vardagsrummet med matplats. Från vardagsrummet kommer du ut till en terrass i söderläge på 23 m2 med fantastisk utsikt över Medelhavet, delvis täckt för att ha skugga och sol och där du kan njuta av härliga stunder med familj och vänner. Från terrassen har du trappa som tar dig till fastighetens verkliga juvel. En takterrass på 75 m2 där du kan koppla av med panoramautsikt över havet och bergen i 360 grader!
Från vardagsrummet har du till höger två stora sovrum med inbyggda garderober. Master bedroom har eget badrum med dusch och det andra badrummet har badkar.
Utanför fastigheten har du en gemensam välskött trädgård och poolområde och det finns gott om parkeringsplatser på gatan. Det är mycket sällan vi kan erbjuda ett penthouse i detta populära område så boka snabbt en visning innan den försvinner!
BILDER






















