Välkommen till Geijersgatan 46 A, här bor du i en välplanerad 2:a med balkong, renoverat kök och fina trägolv!
Planlösningen erbjuder hall med garderobsförvaring och plats för avhängning av ytterkläder. Från hallen nås sovrummet med plats för dubbelsäng och sidobord. Vidare finner du köket som renoverades 2022 och är utrustat med häll, ugn, fläkt, diskmaskin samt delad kyl/frys. Köket har gott om plats för förvaring och arbetsytor, köket rymmer även en mindre matgrupp. Från köket är det en öppen genomgång som leder dig vidare till vardagsrummet som rymmer en soffa, tv, tv-bänk samt en matgrupp för 4-6 personer. Från vardagsrummet nås balkongen som du kan möblera med loungemöbler och njuta av sommarens soliga dagar med nära och kära! Lägenhetens badrum är utrustat med toalett, handfat med spegelskåp och badkar.
Bostadsinnehavaren disponerar över 3 förråd, 2 källarförråd och ett vindsförråd.
Som medlem i Brf Viktoria bor du i en förening som genom åren utfört flera större renoveringar som stam- och elrenovering, fasadrenovering och balkongrenovering.
Som boende på Geijersgatan har du närhet till b.la. Ekonomikum och universitetets nationer såväl som service, Coop (600 m), ICA Luthagens Livs, flera cafeér och restauranger samt goda kommunikationer. Du har även närhet till Stabbyskogens natur, grönska, löpspår och naturstigar. Vid Luthagsesplanaden finns busshållplats för att med enkelhet ta dig runt i Uppsala.
Välkommen kontakta ansvarig mäklare för ytterligare information!