Gaffelseglet 37, 2 tr
Modern 2a i hjärtat av Vega!SNABBFAKTA
- Accepterat pris: 2 200 000 kr
- Boarea: 35 kvm Föreningens information
- Antal rum: 2 rum
- Våning: 2 av 4, hiss finns
- Avgift: 2 673 kr Inklusive värme och vatten. Föreningen har gemensamt elabonnemang och varje lägenhet debiteras för faktisk förbrukning på samma avi som avgiften till föreningen.
- Förening: Brf Cederhusen 1
- Byggnadsår: 2019
- Område: Vega, Haninge
2 200 000 kr
Anneli Cederlund
Reg. fastighetsmäklare- Telefon: 0760503272
- e-post: anneli.cederlund@smh.se
- Kontor: Farsta/Trångsund/Skogås
Nina Eklund
Reg. fastighetsmäklare / Franchisetagare- Telefon: 072-176 18 00
- e-post: nina.eklund@smh.se
- Kontor: Farsta/Trångsund/Skogås
ALLMÄNT
Föreningen
Parkeringsavgifterna är enligt Haninge kommun uppdelade i olika taxa-nivåer enligt nedan.
Parkeringsavgifter
5 kr / timme
50 kr / dygnet
200 kr / vecka
500 kr / månad
BYGGNADSFAKTA
Ekonomi
DRIFT
Omgivning
Allmänt om området
Vega är ett trivsamt område i södra Stockholm tillhörande Haninge kommun. Området är rikt på både skog och natur med fina strövområden. Det finns flera badplatser och bra fiske på gång- och cykelavstånd. I Haninge finns även rika möjligheter till fritidsaktiviteter med simhall, padelbanor, tennisbanor, och fotbollsplaner. I närliggande Rudan friluftsområde finns två sjöar och trevliga skogsspår samt vintertid även elljusspår. I närliggande Tyresta naturreservat finns natursköna strövarområden och ett mysigt café.
Kommunikation
I Vega finns en pendeltågsstation som tar dig till Stockholm central på cirka 20 minuter. Det finns även bussar mot bland annat Länna handelsplats och Jordbro. För dig som är bilburen tar väg 73 dig bekvämt till och från såväl Stockholm city som Handen och vidare till Nynäshamn.
Närservice
Inom bekvämt avstånd från Vega finns Haninge Centrum, Port 73 och Länna köpkvarter med flertalet butiker, restauranger och service.