Gamla Råsunda

Råsundavägen 133A

Ljus och välplanerad lägenhet med underbar balkong - belägen i Gamla Råsunda

Såld

Ljus och välplanerad lägenhet med underbar balkong - belägen i Gamla Råsunda

Varmt välkommen till denna välplanerade lägenhet i det fantastiska Gamla Råsunda. En öppen och ljus bostad med rikligt ljusinsläpp och balkong i västligt läge mot grönska. Här erbjuds en generös takhöjd och ljusa materialval som sätter en perfekt prägel på denna bostad. Lättmöblerat vardagsrum med stora ytor och perfekt för sociala sammanhang. Bra disponerat kök med goda arbetsytor, bra förvaring via flertalet över-, och underskåp samt vardagslyx med diskmaskin. Stort matbord får plats i anslutning till köket med öppning mot vardagsrum. En sovalkov för dubbelsäng samt möjlighet att enkelt disponera lägenheten som 2 rum och kök om så önskas. Stilrent helkaklat badrum med golvvärme och härlig duschhörna med takdusch. Avhängningsmöjlighet och förvaring finns det gott om i två inbyggda och stora garderober i hallen. Genomgående fina ytskikt och parkettgolv samt ett fantastiskt ljusinsläpp via stora fönsterpartier.

Solid förening med låg belåning samt bra månadsavgifter.

En oerhört populär adress i Gamla Råsunda med bara några minuters promenad till Näckrosens tunnelbana. Även buss 515 går precis utanför porten och tar dig in till Odenplan på under 15 minuter. I närområdet finner ni även Solna station med pendeltåg. Det är även promenadavstånd till Mall of Scandinavia och gillar ni natur når ni trevliga promenadstråk runt Råsta- och Lötsjön. Precis runt hörnet finns en mängd lokala restauranger, butiker, salonger och mataffär.

Visa mer

2 950 000 SEK

Slutpris
Ansvarig mäklare

Hampus Häggström

Reg. fastighetsmäklare

Vi tar hjälp av cookies för att tillhandahålla våra tjänster. Genom att använda denna webbplats godkänner du att vi använder cookies.