Denna moderna 2:a i genomgående bra skick med en stor terrass om 30 kvm är verkligen ett boende utöver det vanliga. Det stora terrassen bjuder på fantastiska ytor för sommarhäng med familj och vänner, här finns gott om plats för generöst möblemang och som pricken över i:et är grillning tillåtet.
- Radhuskänsla med egen ingång
- Fast p-plats, ingår i avgiften
- Stor terrass om 30 kvm
- Tillåtet att grilla på terrassen
- Stort separat förråd i nära anslutning till bostaden
- Välskött förening med bra ekonomi
- Nära buss, bad och natur samt service
Inne i bostaden erbjuds bra sociala ytor med en öppen och modern planlösning mellan kök och vardagsrum. Stora fönsterpartier samt 2,6 m i tak vilket skapar en luftig känsla. Här finns ett bra sovrum med plats för en dubbelsäng, här finns även bra med förvaring i praktisk skjutdörrsgarderob. Helkaklat badrum försedd med golvvärme, dusch och en praktisk tvättstugedel. Hallen är rymlig med gott om plats för avhängning av ytterkläder och skor, även här finns en skjutdörrsgarderob.
Lupinstigen är ett mycket trivsamt och omtyckt område med direkt närhet till bussar som tar dig till Gullmarsplan, Stockholm C, Tyresö samt Haninge C med anslutande pendeltåg. Flera förskolor samt skolor befinner sig i närområdet och vackra Gårdens bad med sandstrand ligger på kort gångavstånd. Ett par km bort finns både Sågen och Trollbäckens Centrum med matvarubutiker, postombud, restauranger samt mycket mer.