Accepterat pris. Först till kvarn!
Varmt välkommen till denna fantastiska trea i populära Vega med balkong i sydvästläge
Här erbjuds fina sociala ytor på välplanerade 73 kvm med stilrena tillval och mycket bra förvaringsmöjligheter. En lägenhet med genomgående fina parkettgolv med ljusa väggar och ett härligt ljusinsläpp. En öppen och vältänkt planlösning som ger mycket goda möbleringsmöjligheter. Lägenheten har ett stort förråd inuti lägenheten samt två klädkammare/mindre förråd utöver de platsbyggda garderoberna i hallen.
Här välkomnas du in en ljus hall där ytterkläder och skor enkelt kan gömmas undan i garderober eller klädkammare. Tack vare den öppna planlösningen så ligger allrummet i direkt anslutning till hallen. Rummet har stora sociala ytor med god plats för de större sällskapen. Här kan gäster umgås medans maten tillagas i det öppna köket. Allrummet och köket flyter samman vilket gör att det går att vara kreativ med sin möblering. Här ryms både större soffor med tillhörande möblemang samtidigt som en matplats får plats utan att det känns trångt. Allrummet fylls med eftermiddag/kvällssol från de större fönsterpartierna. Utgången till den härliga och insynsskyddade balkongen ges från köket, vilket skiljer sig från övriga lägenheter i samma byggnad och detta ger mycket goda möjligheter av möblering till både kök och allrum.
Master Bedroom är väl tilltaget med gott om plats för en dubbelsäng och förvaringsmöjligheter. Badrummet följer de smakfulla tillvalen med helkaklade väggar och klinkerplattor på golv. Här finns tvättmaskin & torktumlare med en stor arbetsbänk ovan för att enkelt kunna ta hand om tvätten.
I den här bostaden har det inte bara lagts fokus på de sociala ytorna utan även på goda förvaringsmöjligheter i form av klädkammare/ förråd och flertal garderober. Denna lägenhet vill du inte gå miste om!
Lägenheten är belägen i populära Vega som är en snabbväxande del av Haninge. Här finns goda kommunikationer på gångavstånd - tåg som tar dig på 20 min till T-centralen eller bussen som tar dig till Haninge C på ca 7 minuter. Två mataffärer på gångavstånd, restauranger, gym, frisör, bageri och blomsterbutik.
Länk till digitalt prospekt: https://epaper.webtopsolutions.com/2024/483794/mobile.html#&gid=1&pid=1
Varmt välkommen att kontakta ansvarig mäklare Jennifer Hertzman på 070 95 95 642 vid intresse.