Green Garden Residential II
Radhus med privata pooler i Pilar de la HoradadaSNABBFAKTA
- Antal rum: 4 rum
- Boarea: 111 kvm säljarens information
- Pris: 229 900 EUR
- Byggnadsår: 2023
- Område: Spanien - Pilar de la Horadada
229 900 EUR
Kjell Hammarlund
SMH Estate agent- Telefon: +46 70 723 35 06
- e-post: kjell.hammarlund@smh.se
- Kontor: Torrevieja
Välkommen till Green Garden Residential II
Välkomna till dessa rymliga radhus med privata pooler i utkanten av den spanska staden Pilar de la Horadada. Bostäderna erbjuder tre sovrum med inbyggda garderober, tre badrum, öppet kök med vardagsrum och utgång till trädgården med den privata poolen. Här får man ett flertal terrasser i både söder och norrläge. Detta är ett projekt som dig vill ha närhet till restauranger och barer då man har Pilar de la Horadada inom gångavstånd där man finner många trevliga restauranger. Till havet har man ca 3 km med flera trevliga stränder att välja på.
BILDER














VAD ÄR DIN BOSTAD VÄRD?

"Jag hjälper dig gärna med en kostnadsfri värdering."
Kjell Hammarlund
SMH Estate agent
VAD ÄR DIN BOSTAD VÄRD?
Jag hjälper dig gärna med en kostnadsfri värdering.
Om bostaden
ALLMÄNT
Avstånd
BYGGNADSFAKTA
Ekonomi
dokument
Allmänt om området
Pilar de la Horadada är en typisk spansk stad som erbjuder all tänkbar service som man kan tänkas behöva. En dag i veckan anordnas en lokal marknad med närodlad frukt och grösaker, chark, kläder och mycket mer. Den spanska byn Torre de la Horadada liger endast några km ifrån stan. Där har man en historisk marina, många fina parkområden, milslånga stränder och genuina spoanska restauranger. Även Torre de la Horadada är ett område som lever året runt. Vill man spelöa golf så finns den mycket fina golfbanan Lo Romero endast ett par minuter bort.
Kommunikation
Mycket bra kommunikationer med lokala bussar i området
och nära till både motorvägen AP-7 samt kustvägen N-332
Närservice
Gångavstånd till mataffärer, restauranger, barer, apotek, banker, vårdcentral etc
Parkering
Fri gatuparkering om man står på markerade platser. De flesta bostadsområden har dock reserverade platser för sina boende